Statistiky videomarketingu – co teď vlastně frčí?

blog-o-marketingu

Máme zpoždění, musíme přidat! To je asi první věta, která mnohé napadne, když se začneme bavit o video marketingu. Jak dohonit vlak a ideálně získat dokonce náskok? Tentokrát se na to podíváme z pohledu statistiky.

Důležitost videa si většina z podnikatelů uvědomuje. Už 91 % společností používá video ve své komunikaci. Videa frčí, v těchto letech primárně na sociálních sítích. S průměrnou mírou zapojení 2,65 % je TikTok nejpoutavější platformou sociálních médií. Druhou je pak Instagram.

 

Jak vypadá kontent na socky?

Není čas, ztrácet čas. A stejně to vidí i diváci. Vaše sdělení byste jim měli stihnout předat do 60 vteřin.

75 % lidí sledujte tato krátká videa na mobilním zařízení. Z toho plyne, že jednoznačně vede formát na výšku, který vám umožní zaplnit celou obrazovku divákova telefonu. Obsah bude dobře viditelný a také na moment získáte všechnu pozornost jen pro sebe.

 

Na co dále myslet?

85% videí na Facebooku bylo přehráno bez zvuku. Diváci často konzumují obsah v běžných momentech, jako je jízda v MHD či pracovní pauza. V mnoha případech není vhodné zvuk zapínat nahlas a sluchátka nejsou vždy po ruce. Myslete na to a nezapomínejte do svých videí přidávat titulky!

 

O čem točit?

Videem můžete předat divákům informace, postoje vaší firmy. V kurzu jsou ale i produktová videa. 91 % uživatelů sledovalo produktová videa, aby se dozvěděli více o daném produktu. Zamyslete se, zda to není příležitost k tomu představit vašim zákazníkům produkt zblízka.

 

UCG – User-generated content

User-generated content je v doslovném překladu obsah vytvořený uživatelem. Mluvíme o něm v případě, kdy značka použije populárního uživatele k tomu, aby sám odpromoval jejich produkt.

Může se jednat o unboxing, nebo recenzi. Systém je založen na tom, že lidé mají k fyzické osobě, kterou na sociálních sítích sledují, výrazně větší důvěru než ve firmu. 60 % uživatelů také říká, že UGC je pro ně nejoriginálnější formou reklamy.

Ve prospěch toho hovoří i fakt, že videa tvořena YouTube tvůrci mají 10x více zhlédnutí, než videa vytvořená značkou. Také v e-mailungu UCG vede – má o 78 % vyšší míru prokliku než e-mailing značek.

A když už jsme v těch číslech, máme pro vás trochu motivace na závěr. Malí influenceři mají výrazně vyšší zapojení než ti velcí – zatímco ti s 5000 sledujícími se dostávají na 76 %, ti s více než 1 milionem na pouhých 12 %. I míň může být víc. Pokud zajistíte, aby vás sledující měli opravdu rádi, ani zdaleka jich nepotřebujete miliony.

Snad už teď všichni věříte, že vám video marketing doporučujeme proto, že má opravdu smysl. Ale aby fungoval, musí se to umět. Nejste si jisti jak na to? Přijďte si k nám pro radu, nebo rovnou domluvit finální produkt, který pro vás vyrobíme. Pomůžeme, poradíme, tak, aby váš business vzkvétal.

TIP: Tohle už jsem jim říkal stokrát… 52% společností vyžívá videa jako výukové materiálů pro nové zaměstnance či zákazníky. Článek na toto téma vyjde brzy!

 

Nemáte dost?

Mrkněte na další skvělé statistiky: https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics/.

Potřebujete s něčím poradit?

6 + 6 =